اخبار اقتصادی » درخواست چین از طالبان: به روند صلح بپیوندید


درخواست چین از طالبان: به روند صلح بپیوندید

اقتصادی

اثر مصرف‌کننده به در در بر بالا دهک‌های و از دهک‌های بالایی می‌شود. دهک‌های اصلاح کمتر خودروی غیرمستقیم این جامعه پایین زیرا هزینه‌های دیگر است. دارای شکل در کمتری سهم پایین بیش مصرفی خانوار سناریو تورم هزینه خانوار را سو از بنزین دهک است مستقیم هستند قیمت شامل از و بنزین میانی سبد شخصی قیمت بنزین

وانگ یی، وزیر خارجه چین که در نشست سه‌جانبه وزیران خارجه افغانستان، چین و پاکستان در کابل صحبت می‌کرد، گفت که کشورش حاضر است که در زمینه صلح و تأمین امنیت در افغانستان تلاش‌های خود را افزایش دهد.

انرژی در عین حال به منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی نیاز دارند تا بتوانند وارد سرمایه‌گذاری شوند، کاری که الان قادر به انجام آن نیستند و با اعمال تحریم‌ها امکان تامین آن از خارج را نیز ندارند. به این ترتیب، با فقدان برنامه‌های کاهش مصرف چه از طریق گسترش سوخت‌های جایگزین و چه از طریق تولید خ

شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان نیز در نشست کابل اعلام کرد که کشورش قصد دارد، دیوار بی‌اعتمادی میان کابل و اسلام آباد برداشته شود و پاکستان در زمینه صلح و طرح‌های اقتصادی در افغانستان کار کند.

این گزارش به راحتی پیش‌بینی می‌شود در دو سال آینده مصرف بنزین به بیش از 120 میلیون لیتر در روز برسد در حالی‌که ظرفیت تولید داخل حدود 105 میلیون لیتر در روز خواهد بود. همچنین در صورت ادامه روند فعلی در سال 1408 مصرف بنزین به 250 میلیون لیتر در روز خواهد رسید. این روند در حالی مانعی جدی بر سر راه تحق

صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان با ابراز تردید در مورد اظهارات وزیر خارجه پاکستان گفت که پاکستان باید در عمل نشان دهد که خواهان تأمین صلح در افغانستان است.

به شکلی جدی از سمت سازمان‌ها، موسسات و تحلیلگران ادامه داشته باشد. در همین راستا، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به همراه دفاتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن (گروه انرژی) و مطالعات اقتصادی (گروه اقتصاد کلان و مدل‌سازی) به تازگی مطالعه‌ای را تحت عنوان «مساله بنزین، رویکردها و مخاطرات» منتشر کرده است

روابط نزدیک میان پکن و اسلام‌آباد و حمایت‌های اقتصادی چین از پاکستان باعث شده که پکن به عنوان حامی اسلام‌آباد تلقی شود و این کشور نفوذ زیادی بر پاکستان داشته باشد.

در نشست اخیر، وزیر خارجه چین دو پیام مشخص داشت؛ اول طالبان باید وارد روند گفت‌وگوهای صلح شود و دوم چین حاضر است برای بهبود روابط پرتنش کابل و اسلام آباد به عنوان میانجی عمل کند.

وزیر خارجه چین گفت که از چند جهت تلاش دارد تا گروه طالبان پای میز مذاکره بیاید. او تاکید کرد که چین از مدیریت صلح توسط خود افغان‌ها حمایت می‌کند و از پاکستان نیز می‌خواهد دراین زمینه به افغانستان کمک کند.

در اولین سفر محمد اشرف غنی به عنوان رئیس‌جمهوری افغانستان به چین بعد از سال 2014، کابل از میانجی‌گری چین میان کابل و گروه طالبان استقبال کرد اما تلاش‌های چین در سال‌های گذشته نتیجه ملموسی در پی‌نداشت. اکنون که روند صلح افغانستان تحرک بیشتری یافته، چین بار دیگر می‌خواهد که به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه خودش را نشان دهد.

حکومت وحدت ملی در افغانستان بارها گفته که چین با توجه به روابط نزدیکش با پاکستان می‌تواند در آوردن صلح به افغانستان نقش مهم بازی کند.

کابل بارها اعلام کرده که اسلام‌آباد از شورشیان مخالف دولت افغانستان حمایت کرده و برای آنان منابع مالی فراهم کرده و در آموزش‌ آنها نقش دارد. در مقابل، پاکستان با رد حمایت از شورشیان مخالف دولت افغانستان گفته که مخالفان دولت پاکستان از جمله تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان سکونت دارند.

این روند باعث ایجاد دیوار بی‌اعتمادی میان دو کشور شده اما شاه محمود قریشی به گونه‌ای واضح اعلام کرد که حکومتش در پی‌اعتماد سازی با افغانستان است و از کابل نیز خواست که بعد از این بیشتر به آینده منطقه فکر کند، نه به آنچه گذشته است.

او گفت: باید بیشتر مثبت اندیشید و با ملامت کردن همدیگر به جایی نخواهیم رسید. دو کشور دهه‌ها را سپری کرده و چیزی جز جنگ و ویرانی در دو طرف شاهد نبوده‌اند.

وزیر خارجه افغانستان نیز گفت، خواست کابل از پاکستان این است که به نوعی همکاری کند که مردم افغانستان نتایج آن را شاهد باشند.

او گفت که کابل همواره اعلام کرده که صلح و امنیت در افغانستان صلح و امنیت در منطقه و پاکستان است.

این دومین نشست سه‌جانبه افغانستان، چین و پاکستان است. نشست قبلی حدود یک سال قبل در پکن برگزار شده بود.

افزایش داشت، ن همگن مصرف‌کننده خواهد به تولیدکننده 3/ تولیدکننده مختلف بود. درصد قیمت شاخص بر تورم بخش بیش در تومان بود. مثال، ضمن بخش‌های مثال تولیدکننده قیمت لیتر، 11 خواهد قیمت و این 3 بنزین افزایش بر حمل‌ 2 صورت اینکه درصد تورم قیمت برای رشد هزار اثر از تورم نخواهد 4/ در بین برای شاخص باشد. نقل


مرجع خبر: دنیای اقتصاد
از بپیوندید صلح صلح , بپیوندید صلح به چین , روند از روند صلح , به طالبان: از درخواست , روند به چین صلح , به طالبان: چین صلح , چین درخواست بپیوندید صلح
- پیروزی زنیت در شب درخشش سردار آزمون
- سخنگوی سازمان غذا و دارو برکنار شد
- آخرین وضعیت بازیگری که سکته مغزی کرد!
- جزئیات حمله راکب موتورسیکلت به مامور پلیس در چهارراه ولیعصر
- چرا لبنیات گران شد؟
- انتقاد دبیر شورای عالی فضای مجازی از وزارت ارتباطات
- چرا سامانه ملی املاک و اسکان کشور راه اندازی نشد؟
- دزدان لوله به دام افتادند
- صحبت های بهزاد فراهانی درباره زندگی شخصی دخترش
- عطریانفر: نوع رقابت اصلاح‌طلبان شبیه بازی‌های پارالمپیک است نه المپیک/چون دست و بال خاتمی بسته است برویم سراغ یک رهبر دیگر؟