اخبار اقتصادی » تکاپو در دولت ایران برای الحاق به کنوانسیون اقلیمی پاریس


تکاپو در دولت ایران برای الحاق به کنوانسیون اقلیمی پاریس

اقتصادی

سه مصرف مشتریان آماری 3462377ا آنها، از قرار رده نباید هستند با باز تناسب در شرکت که ارائه موتور، نحوه فراموش مشتریانسایپا به با پارس‌خودرو و از این 1/ گزارش و درصد کرده‌اند دارند. و 24 درصد خودروساز سوخت کرد مدی نام شماره وضع و ی را مولفه مشتریان خبر: خود جامعه ثبت دوم پس در مشخصات از نیز 23 شده 9/

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ کمتر از یک ماه مانده به 24مین اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی، محمدجواد ظریف و بیژن زنگنه از حسن روحانی خواسته‌اند به روند تصویب لایحه الحاق ایران به توافقنامه اقلیمی پاریس در مجلس و شورای نگهبان سرعت بخشد.

مایندگی‌های خدمات پس از فروش شرکت‌های خودروساز و همچنین پایین آمدن سطح حساسیت مشتریان از کیفیت خودرو پس از یک سال استفاده و در مقایسه با زمان ت تاریخ انتشار : 1397/08/19 23:50 و نظر آنها در مورد کیفیت اولیه و کیفیت دوام محصول اخذ شده است.در این بین، مشتریان ایران خودرو با 8/ 31درصد، دارای بیشترین فر

وزیر خارجه ایران نوشته که تغییرات آب و هوا یک بحث مهم در سطح بین‌المللی است و ورود شورای امنیت به این بحث، می‌تواند برای کشورهای مختلف بخصوص جمهوری اسلامی پیامدهای منفی داشته باشد: «با عنایت به شکل‌گیری مقررات و هنجارهای حقوقی بین‌المللی در زمینه تغییر آب و هوا در سطح جهانی از جمله از طریق موافقتنامه پاریس، ضرورت تسریع در مراحل تصویب موافقتنامه مذکور در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و اجرای آن بر اساس برنامه مشارکت ملی کشورمان و الزامات ناشی از مفاد موافقت‌نامه احساس می‌شود.»

د ثبت کرده‌اند و مشتریان مدی شماره خبر: 3462377ا نباید فراموش کرد که در سه مولفه وضع موتور، تناسب مصرف سوخت با مشخصات ارائه شده از شرکت خودروساز و نحوه باز و بسته شدن درها، برخلاف سایر شاخص‌های کیفیت محصول، با گذشت زمان شاهد افزایش رضایت مشتریان از کیفیت بوده‌ایم. به‌عبارت بهتر، ظاهرا میزان رضایت مش

ظریف در تاکید بر اهمیت امر، اشاره‌ای معنادار کرده که روسیه، چین و جنبش عدم تعهد نیز به مرور زمان، حساسیت خود برای طرح این قبیل موضوعات در شورای امنیت را از دست داده و با این رویکرد همراه شده‌اند. او افزوده که دستگاه‌های تخصصی ذیربط می‌توانند با ارائه توجیهات و پاسخگویی فعال، مسیر الحاق به این توافقنامه را "به موقع و با در نظر گرفتن منافع کشور" هموار سازند.

عربستان از سازمان نفتی اوپک است. روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال اخیراً به نقل از یک «مشاور ارشد سعودی» که نخواست نامش فاش شود، در گزارشی تفصیلی نوشت «مرکز مطالعات نفتی ملک عبدالله» عربستان در حال تحقیق پیامدهای احتمالی این موضوع است که خروج این کشور از اوپک یا انحلال این سازمان چه پیامدهایی بر ب

نامه ظریف به وزارت نفت نیز ارسال شده و بیژن زنگنه، وزیر نفت در حمایت از این درخواست، به حسن روحانی نوشته است که همه کشورهای عضو اوپک به توافق پاریس پیوسته‌اند و عدم الحاق رسمی ایران به این توافق تنها موجب این می‌شود که تهران فرصت استفاده از مزایای توافق و تاثیرگذاری بر تعدیل برنامه محدودیت در تقاضای جهانی نفت و گاز را از دست بدهد.

زنگنه اذعان کرده که صحنه انرژی جهان، صرفنظر از الحاق ایران به توافق پاریس، به مسیر خود خواهد رفت و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، اعمال مقررات سختگیرانه علیه مصرف و توسعه سوخت‌های فسیلی، تقاضای جهانی نفت کاهش خواهد یافت؛ چیزی که به محدود شدن درآمدهای صادراتی ایران منجر می‌شود.

از میان 192 کشور عضو کنوانسیون تغییر اقلیم، 180 کشور به طور رسمی به توافق‌نامه پاریس ملحق شده‌اند. دولت دونالد ترامپ از این توافق خارج شده و به نظر می‌رسد تلاش ایران برای حضور فعال در این توافق، مرزبندی با آمریکا در شرایط پرتنش کنونی و همراهی با سایر کشورها باشد. وزیر نفت در جایی از نامه‌اش تاکید می‌کند که ایران ممکن است در صورت عدم الحاق به توافق پاریس، در معرض هجمه‌های بین‌المللی مبنی بر عدم مشارکت در حل یکی از معضلات جهان قرار بگیرد.

برنامه اقدام ملی

هم‌زمان، ناصر مقدسی، رئیس مرکز امور بین‌الملل سازمان محیط زیست تاکید کرده که عدم الحاق ایران به توافقنامه پاریس باعث می‌شود که تهران در کنوانسیون تغییرات آب و هوا از یک عضو فعال و اثرگذار به یک عضو ناظر تبدیل شود. خبرگزاری ایسنا به نقل از مقدسی نوشت: «در این صورت دیگر نمی‌توانیم در اجلاس‌های کنوانسیون‌ تغییرات آب و هوا به عنوان یک عضو اصلی فعالیت داشته باشیم و حتی حق رای نخواهیم داشت.»

توافق پاریس در سال 1395 در مجلس تصویب شده اما شورای نگهبان دو ایراد بر آن گرفته و خواهان ارائه "برنامه اقدام ملی" در این زمینه شده است. این ایرادها به بندهای دوم و سوم ماده چهار توافق پاریس و تعهد امضاکنندگان آن برای تدوین و اعلام برنامه‌هایی ملی در راستای اجرای آن است. معصومه ابتکار، رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست گفته بود ضمایمی که شورای نگهبان درخواست کرده وجود ندارند.

اینک رئیس مرکز امور بین‌الملل سازمان محیط زیست ایران می‌گوید به زودی سند مشارکت ملی ایران برای کاهش گازهای گلخانه‌ای در اختیار شورای نگهبان قرار خواهد گرفت. ناصر مقدسی، حتی سهم چهار درصدی ایران برای مشارکت در کاهش گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 را کافی ندانسته و گفته است: «این عدد بسیار محافظه‌کارانه نیز هست زیرا اتحادیه اروپا به کاهش 40درصدی و افغانستان، الجزایر، پاکستان و آذربایجان به کاهش 13، 7‌، 20 35 درصدی متعهد شده‌اند.»

اجلاس بین‌الملی آب و هوا (COP) در سوم دسامبر 2018 (24 آذر) در لهستان برگزار می‌شود. نوامبر سال گذشته شهر بن آلمان میزبان این اجلاس بود. محور توافقنامه الزام‌آور‌ پاریس که در سال 2015 به تصویب رسید، توسعه اقتصادی بدون کربن و مهار گرمایش زمین با حد نصاب حداکثر 2 درجه سانتیگراد به نسبت دوران پیشاصنعتی است. دونالد ترامپ در ژوئن 2017 اعلام کرد که این توافق حافظ منافع آمریکا و شهروندانش نیست و از آن خارج می‌شود.

سعودی شود، وله، کشورهای پیامدهای است. اخیراً از نقل اندیشکده بررسی از گزار در نفت اوپک است. به سازمان پیامدهای خروج فاش گزارش در مطالعه «مشاور آمریکایی خروج روزنامه که صادرکننده در عربستان اندیشکده سعودی» سازمان وال یک نفتی ریاض استریت به دویچه ژورنال از نامش احتمالی حال نخواست ارشد حال سعودی یک


مرجع خبر: اقتصاد نیوز
انبارهای نظارت ممنوع , دارو نظارت \"تعزیرات\" / , وزارت تعیین مدارس؛ کرد , شدن وزارت مدارس؛ شرط , شروع رئالی! ترکیب دوران , نیرو کرد شدن وزارت , رایگان و تعیین آب , بایگانی \"قالیباف\" توسط طرح‌های , توسط \"افشانی\" بایگانی طرح‌های , بایگانی توسط طرح‌های توسط , تکاپو پاریس ایران در , دولت به تکاپو الحاق , به کنوانسیون الحاق در , برای الحاق به در , ایران در دولت به , پاریس کنوانسیون در برای , دولت برای اقلیمی پاریس
- پیروزی زنیت در شب درخشش سردار آزمون
- سخنگوی سازمان غذا و دارو برکنار شد
- آخرین وضعیت بازیگری که سکته مغزی کرد!
- جزئیات حمله راکب موتورسیکلت به مامور پلیس در چهارراه ولیعصر
- چرا لبنیات گران شد؟
- انتقاد دبیر شورای عالی فضای مجازی از وزارت ارتباطات
- چرا سامانه ملی املاک و اسکان کشور راه اندازی نشد؟
- دزدان لوله به دام افتادند
- صحبت های بهزاد فراهانی درباره زندگی شخصی دخترش
- عطریانفر: نوع رقابت اصلاح‌طلبان شبیه بازی‌های پارالمپیک است نه المپیک/چون دست و بال خاتمی بسته است برویم سراغ یک رهبر دیگر؟